NASANet

zobraziť novinky


First news (mika)

Píše sa rok 2002, hviezdny dátum 11. september. Keď si to prerátame odzadu do spredu alebo zľava do prava dnes to vyzerá asi nasledovne (viď členovia):

1. člen: mika (BQoS)
2. člen: michio (BQoS)
3. člen: MC, Tom
4. člen: Jozo (network centrum :)
5. člen: marthyn (BQoS)
6. člen: Kay
7. člen: Marosh, Mimi (lamazz)
8. člen: Luke (MC's, Tom's brother)

Tak to nás je už pekná kôpka, len najhoršie je že nám tá sieť už akosi pokrivkáva (káblami je obmotaný celý barák), práve v týchto časoch sa rozhoduje o kúpe aspoň 16 portového hubu prípadne switchu lebo tej BNC kabeláži už dochádza dych. Ale potom treba urobiť rázne zákroky do existujúcich rozvodov siete a výmena káblov čo by mohol byť trošku problém pre marthyna a Marosha ktorý bývajú na druhej strane vchodu. Až zoženieme nejaký digitál tak sem umiestnime aj shoty zatiaľ vám musí stačiť môj náčrt a la michalangelo (viď galéria).

Kua čo ma serie najviac je že v okolí nášho baráku sa nenachádza žiadna iná sieť (samá lama domy fuč) s ktorými by sme sa mohli spojiť a získať tak ďalšie obete na naše sieťové vyčíňanie. Inak BQoS má ešte jedného člena, ktorý jednak nebýva našom baráku a čo je najhoršie ani v meste. Je ním človek a nickom iOZiO a týmto ho chcem pozdraviť a popriať mu veľa šťastia pri lámaní kostí admina (Ani Kristovi mu nechce povoliť port 27960 protokolu UDP). Tak malé intermezzo do NASANet máme za sebou. Išlo hlavne o to aby sa tu nachádzalo viac textu než ten jeden článok ktorý má hádam aj 2 roky. Takže v krátkej dobe by sa malo na web umiestniť pár programíkov ktoré vznikli počas existencie sieťe respektíve existencie jej účastníkov. Ako prvé by to malo byť pár html súborov (tažko spočítať ale asi 3) jedná sa o úplné začiatky siete a je to zoznam pár pravidiel správania sa jej účastníkov. Ďalej by to mal byt rôzny soft ale o ňom a popise sa dozviete viac v sekcii download.

Ďalej sú to mapy do q3a typu trix maps - ich zámer je jednoduchý nútia hráča ako sa naučiť triky zo zbraňami, väčšinou ide o naučenie iného spôsobu pohybu hráča na aký je väčšina lám zvyknutá. Tento odsek vznikol vďaka upozorneniu klanu zapAll na to že či vieme je SJ a CJ, týmto ich chcem samozrejme pozdraviť . Jedná sa o nasledovne triky: SJ, CJ, HJ, RJ, GJ, PC. Popis skratiek v angličtine je nasledovný: SJ (strafe jump), CJ (circle jump), HJ (high jump), RJ (rocket jump), GJ (grenade jump) a PC (plazma climb), ale poďme pekne na popis jednotlivých trikov.

SJ je spôsob akým sa dajú preskočiť bez použitia zbrane rôzne priepasti, ktoré by ste inak nepreskočili ani keby vám fúkal vietor do plachiet.
CJ toto je vyššia forma komunikácie, kua čo to trepem, vyššia forma SJ, dá povedať že je to požitie SJ vždy pri dopade na zem.
HJ toto je moje vlastné označenie keďže som sa k inému nedostal musel som zaimprovizovať, ide vyskočenie na schod, ktorý je približne tak vysoký ako model hráča v q3a.
RJ je skok do výšky za pomoci rocket launchera.
GJ je takisto skok ale za pomoci grenade launchera a sa povedať že sa používa len pri skoku do predu. Tento typ skoku sa väčšinou kombinuje s ostatnými typmi.
PC spôsob akým sa dá ísť po stene, veľmi jednoducho povedané.
Ak niekomu niečo nieje jasne stačí ak si pozrie demo ktoré daný trik demonštruje.

Ale poďme už k sľúbeným mapám ide o ultimate2 kde si postupne môžete vyskúšať SJ, HJ, PC, RJ. RJ je nutné dokonca použiť viac krát za sebou takzvané double alebo triple jumps. Dôvoď je jednoduchý pri nahrávaní dema do q3a je nutné nastaviť premennú g_synchronousclients na hodnotu 1 čiže true ale po tomto sa nejakých príčin zmenia vlastnosti hry hlavne je to citeľné pri RJ, skúste si v q3dm17 od najnižšej dosky kde sa nachádzajú jumppady na každý smer RJ na dosku kde je Red Armor alebo Rocket Launcher zo zapnutým a vypnutým g_synchronousclients. A ak chceme zachovať plynulosť dema musíme g_synchronousclients mať zapnuté! Ďalej sa jedná o mapu OPC1 kde ide iba o CJ, upozornenie a to extrémne náročná mapka, ak mám pravdu povedať ešte som sa cez ňu pomocou CJ nedostal (okrem módu OSP/promode). Ďalej ide o PCD kde sa dá vyskúšať PC, SJ, CJ, double RJ, a úplne ľahký CJ ak sa to dá nazvať CJ. Zatiaľ posledná je JJM kde sa jedná o SJ, CJ, a PC. Tieto mapy by ste si mali stiahnuť pokiaľ chcete spustiť niektoré z diem, na ostatné vám postačí základná výbava q3a. Musíte mat PR 1.31, pre neznalých PR = Point Release (opäť pozdravujem zapAll). Tak to bude na dnes asi všetko ešte vám však ponúkam jeden zaujímavý článok.